×

Віртуальні тури

Віртуальні тури

Loading...


Оточуючі звуки
Аудіо інформація про тур

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, створений 1986 року, нині зберігає найбільшу в Україні колекцію творів народних майстрів-гончарів та художників-керамістів (близько 60 тис. одиниць), яка представляє досягнення всіх історико-етнографічних регіонів України від найдавніших часів до сьогодення. Щороку фондові збірки поповнюються новими експонатами.

На території Музею-заповідника створена найбільша у Європі Національна галерея монументальної садово-паркової глиняної скульптури під відкритим небом, яка презентує понад 300 робіт. Ці скульптури були створені під час всеукраїнських симпозіумів-практикумів,  починаючи з 1997 року, з 2009 року вони отримали міжнародний статус. Колекція постійно поповнюється приватними проектами провідних майстрів України та зарубіжжя. В приміщення Музею-заповідника репрезентовано традиційний посуд ХІХ–ХХ століть, кахлі, дитяча іграшка. До уваги відвідувачів галереї посуду та тарелів, глиняних картин-панно, які є своєрідними візитівками мистців, створеними під час щорічних конкурсів, портретів видатних опішненських гончарів та малювальниць. Експозиція  тарелів і мальованих мисок презентує здобутки знаних гончарних осередків України та близького зарубіжжя. Відвідувачі Музею-заповіднику мають унікальну можливість спостерігати за роботою гончаря та малювальниці, а головне – самі можуть сісти за традиційний або сучасний гончарний круг і спробувати власноруч виготовити свій перший глиняний витвір, отримати  урок гончарної мальовки. На великій упорядкованій території Музею-заповідника кожний знайде собі місце для відпочинку та відновлення сил за своїми вподобаннями. Приємним додатком стане кава та смаколики в музейному кафе «Горнятко».   

Нині, до складу Національного музею-заповіднику українського гончарства входять відокремлені структурні підрозділи, які презентують народну і професійну кераміку з багатьох куточків України та зарубіжжя:

- Меморіальний музей-садиба гончарської родини Пошивайлів;

- Меморіальний музей-садиба славетної гончарки Олександри Селюченко;

- Меморіальний музей-садиба філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа;

- Музей мистецької родини Кричевських-Щербаківських;

- Центр популяризації гончарської спадщини

Музей працює щодня, з 800 до 1700

з 8 00 до 17 00 год. (понеділок–четвер, субота)

та з 8 00 до 16 00 год. (п’ятниця, неділя)

 

 +3805353 42416,  +38067 557 47 57, +38050 904 62 13

 вул. Партизанська, 102, Опішне, Полтавщина, 38164, Україна

opishne-museum