×

Віртуальні тури

Віртуальні тури

Loading...


Оточуючі звуки
Аудіо інформація про тур

Решетилівка

Решети́лівка — місто в Україні, центр Решетилівського району Полтавської області. Решетилівка відома із середини XVII століття. Статус міста з 2017 року. Один із найвідоміших сучасних центрів народних промислів України, що набув розквіту в XIX столітті.

Згідно з найвідомішою легендою, якої притримувався український історик, статистик та етнограф XIX століття Микола Арандаренко в «Записках о Полтавской губернии составленых 1846 году», засновником Решетилівки був козак-пластун Решетило, який мав у цій місцевості пасіку та хутір. За іншою версією, назва Решетилівки походить від вислову «решетити тканину», тобто з'єднувати два шматки матерії мережками. Щоб замаскувати шви, тканину «решетили» (змережували). Згідно з цією гіпотезою, продовженням давньої мережки є сучасна вишивка білим на білому. Саме від вислову «решетити», на думку решетилівського художника Євгена Пілюгіна і походить назва міста Решетилівка

Місто Решетилівка розташоване на берегах мальовничої річки Говтва (притока р. Псел) при злитті річок Вільхової та Грузької Говтви, за 38 км від обласного центру (автошлях М03) — м.Полтава та за 12 км від залізничної станції Решетилівка.  На відстані до 1 км від селища розташовані села Прокопівка, Шкурупіївка, Хоружі та Сені. Через селище проходять автомобільні дороги М03 та Н31.