×

Віртуальні тури

Віртуальні тури

Loading...


Оточуючі звуки
Аудіо інформація про тур

Лубни з повітря

Лубни́ ( давніша назва Лубні) — місто обласного підпорядкування в Полтавській області України, адміністративний центр Лубенського району. За чисельністю населення — четверте місто в області після Полтави, Кременчука і Горішніх Плавнів. На сьогодні місто є важливим економічним та культурним центром області та всієї країни.

 Колишня резиденція князів Вишневецьких, столиця «Вишневеччини» впродовж 1639–1648 років. У місті було проголошено «Лубенську республіку», яка існувала з 1905 року до 1907 року.

Місто Лубни розташоване у центральній частині України, на правому березі річки Сули. Місто лежить у центральній частині Лубенського району і є його адміністративним центром. Межує з селами Вільшанка, Мгар, Засулля, Солониця, Терни, Кононівка, Вищий Булатець, Нижній Булатець, Новаки, Клепачі.

Лубни — це найдавніше з відомих міст на Полтавщині.

Місто засноване Великим князем Київським Володимиром I Святославичем в 988 році на честь прийняття християнства, як одна з фортець Посульської оборонної лінії для захисту південних кордонів Київської Русі від степових нападників. Спочатку це була невелика дерев'яна (луб'яна) фортеця над Сулою(в районі урочища «Верхній Вал»). Цікаву версію про локалізацію давніх Лубен висловлював археолог Ю. Моргунов, що місто до татаро-монгольської навали існувало на горі, де пізніше було засновано Мгарський монастир.

День міста — 18 вересня.